Výcvik psů

Představení výcvikářky:

Jmenuji se Monika L. Výchova a výcvik psů je pro mě hobby číslo jedna. Velmi ráda zodpovídám dotazy ve svém okolí ohledně "problémů" se psy. Podařilo se mi vyřešit strachy z rázových zvuků, ohňostroje, bouřky. Pejsek, který neuměl být doma sám a vše ničil už to zvládá. Dále soužití psa v rodině a hlídání zdrojů, páníčka, misky apod. Baví mě psy pozorovat a řešit jejich potřeby individuálně, dle povahy a plemene.

Nejlepší je neřešit již vzniklé potíže, ale rovnou se s pejskem pustit do řádné socializace. Prevence je lepší než léčba. Nikdy nevíme kdy bude potřeba, aby pejsek, který je zvyklý pouze na auto musel jet tramvají nebo metrem a je dobré ho ve štěněcím věku seznamovat s těmito situacemi. Čím víc a častěji tyhle věci zažije, tím méně se jich bude bát a nebude je řešit. Nezabráníme tomu, aby se potkal s kulhajícím člověkem, s mužem v klobouku a černém plášti, s ženou na vysokých klapavých podpatcích s deštníkem v ruce, s jiným psem na vodítku, se skupinou hlučných opilých lidí.... apod. Je příjemné, když můžeme jít s naším psem kamkoliv a víme, že bude on i já v klidu.

Když se psem cvičíme, vytváříme si s ním vztah. Pes, který je v očekávání nějaké akce, zábavy, upírá na svého pána natěšený zrak a tudíž má pán jeho pozornost, která opakováním společné aktivity narůstá. Od toho se odvíjí lepší ovladatelnost psa, poslušnost v běžném životě, při venčení atd.

Od roku 2012 jsem členkou Záchranné brigády kynologů Praha. Je to nezisková organizace, která se zabývá vyhledáváním pohřešovaných osob za pomoci speciálně vycvičených psů a GPS, v sutinách, ve volných i těžce prostupných terénech, štolách, vodních plochách a na lavinovém poli. Výcvik záchranného psa je velmi časově náročný a skloubit osobní život, rodinu a plnohodnotný záchranářský výcvik není snadné. Zároveň jsem se za ty roky naučila hodně o výcviku psů a to nejen pro záchranářský výcvik.

Dříve jsem zkoušela canicross, ale bohužel jsem měla neustálé úrazy, což mi zamezovalo v pravidelném tréninku a to mě demotivovalo. Nyní upřednostňuji dogtreking v kratších verzích, ne na 100 km.

Nově se zajímám o klikrtrénink a nosework. Myslím že pro zaměstnání a vyžití psa jsou obě disciplíny úžasné. Není k nim potřeba mnoho pomůcek, ani času a pejskovi zaměstnají hlavu a unaví ho. A unavený pes, je spokojený a hodný pes. :-)

Jsem fyzioterapeutka t.č. na mateřské, která mi brzy končí. Mám téměř čtyřletou dcerku, podporujícího manžela a dva psy. Pes Akim je kříženec německého boxera a australského ovčáka a fenka je německá boxerka nestandartního zbarvení. Jsou to moji miláčci samozřejmě a stále mám pocit, že dva psi jsou málo...

Hovořím AJ. I can speak English. Řídím auto.

Nabídka kurzů:

  • výcvik základní poslušnosti - přivolání, motivaci a tah na psovoda/páníčka, budování dobrého vztahu mezi páníčkem a psem, správné načasování odměny, pozornost ve skupině, odvolání od jiných psů, nácvik chůze u nohy, obraty, polohy, odložení, nácvik aportu, dlouhodobé odložení, štěkání na povel, .., desenzibilizace psí mysli vůči již vytvořenému strachu (z aut, deštníku, kulhajících lidí, hlasitých zvuků, ale i z bouřky, mytí ve vaně, jízdy autem apod., ..)., můžeme i do psího parku na překážky

  • štěněcí školička - socializace a nácvik přivolání, chůze na vodítku, prevence pozdějších strachů a potíží, možnost jet se psem tramvají, metrem

První konzultace je zdarma.

Zde naleznete: Ceník

Lekce probíhají na Praze 10, v Malešicích, vrch Tábor.

Pondělí 10:00-11:00, 11:00-12:00, 

středa 17:00-18:00, 18:00-19:00

neděle 16:00-17:00, 17:00-18:00

Hodnocení:

Hana a Thor

- výcvikářka Anna R.

Velmi příjemná slečna cvičitelka. Osobní přístup a skvělá komunikace.

Miluše a Sonny

- výcvikářka Anna R.

Velmi dobrá!

Petra a Lulu

- výcvikářka Anna R.

Přátelská, komunikativní.