Smutný příběh se štastným koncem

31.01.2017

Hlídání domácích mazlíčků je pro mnohé hlídače zdrojem přivýdělku a velmi příjemnou prací. Pokud máte rádi zvířata, není pro Vás lepší brigáda.

Nicméně i tato práce má svá úskalí nejen pro hlídače, ale i pro nás, agenturu.

Tady je malý příklad:

V létě nás kontaktovala slečna, která chtěla pohlídat své dvě kočky- prý kočku a kocoura.

Našli jsme jí vhodnou slečnu na hlídání, které původně mělo trvat tři dny. Majitelka koček si nakonec pro kočičky přijela o dva dny později, což jak se později ukázalo, byla ta lepší varianta.

O pár dní později volala znovu a objednala si hlídání koček na deset dní. Kočky jsme tentokrát umístily u starší paní, jenž se o ně vzorně starala. Ovšem po uplynutí deseti dnů si pro ně nikdo nepřijel. Majitelka měla nedostupný mobil a zrušila si i profil na Facebooku.

Nastala velmi nepříjemná situace- další hlídání již nebylo zaplacené a majitelka agentury si kočky domů vzít nemohla, jelikož má doma dvě své. Na ulici by je samozřejmě nikdo z nás nevyhodil.

Vydali jsme se tedy k slečně majitelce domů, do pronájmů, kde jak jsme později zjistili, již nebydlela a její spolubydlící o ní nic nevědeli.

Tak jsme začali obvolávat útulky. Dozvěděli jsme se, že pokud nevíme, zda jsou kočky očkované, musíme je nechat naočkovat, vykastrovat a zaplatit za ně pobyt v útulku a pokud toto útulek nevyžadoval, nové kočky z důvodu plné kapacity nepříjímali. Přesto jsme se nevzdávali! Absolvovali jsme telefonní maraton po všech možných útulcích, až jsme v jednom dostali tip na útulek Šanta kočičí a paní Janu Kohoutovou. A jí patří velký dík. Obě kočky si vzala ( nakonec to byly dvě kočíčí slečny) a za pár dní se jí je podařilo umístit k novým majitelům. Doufáme, že se jim daří dobře a že už se jich nikdy nikdo nebude chtít zbavit.

Tento článek je takovým dodatečným poděkováním paní Janě Kohoutové a jejímu útulku Šanta kočičí!